Wolfgang Petersen

Wolfgang John Petersen

7,5
1 666 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Wolfgang Petersen

Jego misją na tym świecie był "Das Boot". Reszty może nawet nie być, liczy się tylko ten film. Arcydzieło!

Kornicki

Zgadzam się. ,,Das Boot" to najlepszy film jaki w życiu widziałem. Arcydzieło!

grypek5

nie no jeszcze neverending story ;) Na tamte czasy to film zamiatał wszystko. Do tej pory się fajnie ogląda.

Redgard

hehe NS. Pamiętam te wycieczki ze szkoły do kina na ten film. Po wyjściu każdy miał ryjek rozpromieniony i uśmiej od ucha do ucha:d

Kornicki

No ba! "Niekończąca się opowieść" to arcydzieło! Widziałam ten film pewnie z kilkadziesiąt razy, a i tak nie przegapiam żadnej okazji, żeby zobaczyć go jeszcze raz, jeszcze raz, jeszcze raz... Filmów i seriali na podstawie powieści Michaela Endego powstało mnóstwo, ale im nowsze, tym bardziej nie nadają się do oglądania i gwałcą filmowy pierwowzór.

Kornicki

też byłem w podstawówce na never ending story. A potem każdy fryz na Limhala chciał mieć ;) Z podobnych klimatów z podstawówki w latach 80tych to jeszcze Willow był - też byliśmy z klasą w kinie

Kornicki

za sam ''Okręt'' należy mu 10/10.

Kornicki

Z jednej strony masz rację a z drugiej nie bo ja osobiście a być może i inni nie mogą biernie przejść czy też pominąć takich filmów jak Troja, Posejdon czy też Gniew Oceanu.
Dlatego nie zgadzam się z tobą.

Kornicki

A ja właśnie obejrzałem 3,5 godzinną wersję z lektorem. Powiem tylko WOW.

Kornicki

Czyli podsumowując, lata 80-te to był Złoty Okres Petersena.
Też się kiedyś zastanawiałem jak gostek, który nakręcił trzy tak wspaniałe filmy popadł później w taką marność artystyczną.
W jego późniejszych filmach za mało jest pasji i warsztatu, a za dużo mechanicznej reżyserii i ekonomicznej wizji producenckiej.
Pozostaje tylko żałować, że w magicznej dekadzie lat 80-tych nie był bardziej płodny. Zbrodnią było zmarnowanie tylu lat na błogim
lenistwie.
P.S.
Chociaż "Na linii ognia" jeszcze nie zapowiadało takiej klęski tego reżysera. Dużo też podratował Clint.

Kornicki

Tak jest1 Tym jednym filmem zapewnił sobie kinową nieśmiertelność!

Kornicki

Coś w tym jest..... na to wygląda.

Kornicki

podpisuję się pod tym. Mimo 6 nominacji nie zdobył ani jednego Oskara - "zdeklasował go film Ghandi" - nie specjalne zaskoczenie, jeżeli chodzi o te kółko wzajemnej adoracji i kolesiostwa zwane "żiri" z misją dziejową propagowania poprawności politycznej oraz myśli liberalno-marksistowskiej.

Kornicki

A ja wole moj odwieczny wrog duzo lepszy niz wszystkie gwiezdne wojny

lsd909

Ja też!

Kornicki

A dlaczego Niemcy nie wystawiły "Okrętu" do Oscara?
A jeśli wystawiły, to jak to się stało, że nie dostał nominacji, skoro został wyróżniony za reżyserię i scenariusz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones