Wolfgang Petersen

Wolfgang John Petersen

7,5
1 668 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Wolfgang Petersen

Filmy Wolfganga Petersena zrealizownane w niemczech bardzo mi się podobały. Z początku myslałem że to po prostu tylko "Nie kończąca się opowieść" mnie tak oczarowała, ale "Okręt", jak na film o tematyce zupełnie dla mnie obcej, bardzo mnie wciągnął. Wszystko tak realistycznie pokazane, że aż czuje się klaustrofobię oglądając ten film.
Jednak oglądając filmy zrobione już w USA, czuje się że jest to już nie to samo.
"Mój własny wróg", ma jeszcze jakiś klimat, ale jakoś nie wciąga, "Okruchy Pamięci" są nawet całkiem, ale "Na lini ognia" wydaje mi się filmem zupełnie nie pasującym do Petersena.

użytkownik usunięty
oxygen64_net

Obejrzałem wszystkie filmy tego reżysera (jestem jego fanem). Najbardziej w pamięć zapadły mi 3 jego filmy: "Okręt", "Epidemia" oraz oczywiście kultowy film "NIEKOŃCZĄCA SIĘ OPOWIEŚĆ". Ostatni z wymienionych filmów najbardziej uwidacznia cechy reżysera. Tym, którzy nie oglądali "The neverendig story" (a nie wierzę, że są tacy) gorąco polecam ten film. Z niecierpliowścią oczekuję na "Troję". Z reklamówek, które widziałem, film zapowiada się na arcydzieło. Poczekajmy na Cannes (12-22 maja) - w drugi dzień festiwalu będzie wyświetlany ten obraz, a dzień później (14.05) odbędzie się amerykańska premiera "Troi".

użytkownik usunięty
oxygen64_net

Hollywood go zniszczyło? Zgadzam się z tym w 100%.
Trochę przypomina mi to losy innego wielkiego reżysera, Fritza Langa, który po przybyciu do USA robił już stricte komercyjne filmy...

hollywood go nie zniszczyło ? tak i nie :) z jednej strony jak widac tworzy sobie filmiki i nawet na tym zarabia ..:) ale dla mnie to juzzupełnie inny rezyser...nie "mój" ...epidemia i dlaej to zwykłe powszechne bez charakteru zrealziwoane - filmy dla wszytkich i dla nikogo :( - AFO czy troja to dla mnie wyraz bezsilności twórczej...WP to moze nie zadne artysta alewydaj sie ze miał jakieś ambicje ..troja to zwykła artystyczna trumna :( wszytkich ambicji.bleeeeeeeeee

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones