PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210858}
8,1 34
oceny
8,1 10 1 34
Splinter Cell
powrót do forum filmu Splinter Cell

Witam, tu Rafał "Windmaster" Gnap, dzisiejszą debatę na temat filmu "Splinter Cell" chcę poświęcić o sobie Sama Fischera, ci z was który grali już w gry jego udziałem zapewne wiedzą o co chodzi, fabularny film o Samie Fischerze ponoć z plotek które niegdyś na portalu Filmweb się pojawiły mówiły o tym że głównego bohatera miałby zgrać Tom Hardy który obecnie pracuje na planie sequela filmu "Venom", więc wydaje mi się że jest odpowiednim kandydatem do zagrania Sama Fischera. To tyle jeśli chodzi o Toma Hardy-go, skupmy się teraz na Samie Fischerze, Sam Fischer, agent specjalnej komórki operacyjnej NSA mającej kryptonim "Trzeci Echelon" jest doświadczonym szpiegiem który gotów jest wykonać nawet najtrudniejsze zadania, w grach serii Splinter Cell opowiedziana została historia jego szpiegowskiej działalności lecz wciąż nie wiemy o jego przeszłości wiele ten film ponoć ma pomóc nam poznać szczegóły początków jego szpiegowskiej kariery. Fabuła wciąż jest tajemnicą więc podzielę się wami użytkownikami portalu Filmweb moją teorią fabularną(oczywiście nie jest to oficjalny opis przyszłego filmu, tylko fanowska teoria fabularna): Akcja filmu rozpoczęła by się 1991 roku czasie I Wojny w Zatoce Perskiej młody żołnierz sił lądowych Samuel Fischer rozpoczyna służbę na froncie wojennym dołączając do Piechoty Morskiej(Navy SEAL) i razem z Victorem "Vic-em Coste, rozpoczyna działania zbrojnie przeciwko Saddamowi Husajnowi który pragnie podbić sąsiedni Kuwejt, oddział Sama Fischera i Victora Coste zostaje przerzucony na północny wschód Iraku na przedmieścia miasta Ad-Diwanijja z misją przedarcia się do centrum miasta i dotarcia, zajęcia oraz utrzymania do czasu przybycia posiłków ratusza miejskiego. W czasie wykonywania misji Sam Fischer dostanie się do niewoli Irackiej a w tym samym czasie Victor "Vic" Coste wraz resztą oddziału zacznie szukać Sama Fischera ignorując przy tym rozkazy dowództwa, ruszając na odsiecz będącemu w Irackiej niewoli koledze z oddziału w ramach dewizy piechoty morskiej " Nigdy nie zostawiamy samych sobie swoich- Jeden za Wszystkich, Wszyscy za Jednego". Sam Fischer zostanie uratowany przez "Vic-a Coste i resztę oddziału Navy SEAL po czym już razem dokończą powierzoną misję, Sam Fischer następnie zrewanżuje się "Vic-"kowi Coste informując przełożonych że gdyby nie dał się złapać Victor Coste zrealizował by dewizy Navy SEAL co zaskakuje dowództwo Navy SEAL i imponuje NSA która na polecenie Waszyngtonu tworzy w ramach swoich struktur szpiegowską komórkę do zadań specjalnych zwaną "Trzeci Echelon" której dowódcą zostaje płk. Irving Lambert który zostaje też koordynatorem programu szpiegowskiego o kryptonimie " Splinter Cell". Sam Fischer zaliczy pomyślnie egzaminy wstępne i 2000 roku zostanie zakalikowany do programu szpiegowskiego "Splinter Cell",
Przejdzie b. intensywne szkolenie i rok późnej 2001 roku tuż po ataku Al - Kaidy na USA zostanie wysłany z pierwszą misją do Afganistanu... A teraz chciałbym otworzyć debatę na temat Sama Fischera i przedstawionej teorii fabularniej filmu zdaję sobie sprawę że zabrakło w niej miejsca na relacje Sama Fischer z żoną i córką, ale myślę że scenarzyści o tych wątkach fabularnych już zapewne pomyśleli. Moja teoria fabularna koncentruje się na wątkach fabularnych związanych z wojskową karierą Sama Fischera i początkami jego szpiegowskiej kariery zatem celowo tę teorię fabularną zakończyłem na wątku jego pierwszej misji, misji w Afganistanie nie zdradzając co go tam spotka i tu moje pytanie: Jak myślicie co w Afganistanie będzie robił Sam Fischer???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones